The Simpsons Movie (2007) - DVDrip

View previous topic View next topic Go down

The Simpsons Movie (2007) - DVDrip

Post  nagy1992 on Fri Sep 03, 2010 10:14 am

DOWNLOAD
Subtitrare

Scurta descriere:

După 18 sezoane, 400 de episoade şi numeroase premii (printre care Premiul Peabody, 23 de premii Emmy şi titlul de "cel mai bun serial al secolului XX" acordat de Time), The Simpsons ajunge pe marele ecran.

De data aceasta, Homer trebuie să salveze omenirea de o catastrofă pe care el însuşi a provocat-o. Este vorba despre noul animal de companie al lui Homer - un porc - şi depozitul de deşeuri radioactive din Springfield, o combinaţie care declanşează o calamitate un dezastru fără precedent în istoria oraşului. Ca urmare, Marge este furioasă pe prostia momumentală a lui Homer şi o bandă de indivizi dornici de răzbunare atacă casa familiei Simpson.

Locuitorii oraşului Springfield au toate motivele să-l urască pe Homer. De asemenea, catastrofa provocată de Homer atrage atenţia preşedintelui SUA Arnold Schwarzenegger şi a şefului Agenţiei de Protecţie a Mediului, Russ Cargill, care elaborează un plan de acţiune. În timp ce soarta oraşului şi a întregii lumi atârnă în balanţă, Homer trece printr-o fază de pocăinţă, cerându-şi iertare de la Marge, încercând să-şi reunească familia despărţită după ce fugise de atacatori şi să-şi salveze oraşul.

Titlu: The Simpsons Movie - Simpsonii - Filmul
Size: 700 MB
Producator: 20th Century Fox
Distribuitor (international): 20th Century Fox
Distribuitor (Romania): InterComFilm Romania
Data lansare (SUA): 27 Iulie 2007
Data lansare (Romania): 27 Iulie 2007
Buget: 75,000,000 $
Incasari weekend: 74,036,787 $

[You must be registered and logged in to see this link.]
nagy1992

Numarul mesajelor : 136
Data de inscriere : 2009-04-10
Varsta : 24
Localizare : Resita

http://xforum.forumclan.com

Back to top Go down

Re: The Simpsons Movie (2007) - DVDrip

Post  EVANdersar on Tue Sep 07, 2010 8:00 am

Ador filmul !Alalta ieri seara cei de pe Pro7(post nemtesc) au difuzat filmul si l-am vazut acolo,oricum multumesc ca este pus pe forum Very Happy
EVANdersar
Admin

Numarul mesajelor : 192
Data de inscriere : 2009-04-15

http://xforum.forumclan.com

Back to top Go down

View previous topic View next topic Back to top